نظر دادن پلاسکو بازسازی ساختمان اخبار اجتماعی

نظر دادن: پلاسکو بازسازی ساختمان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زیاد کردن قیمت لوازم خانگی در سال آینده

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از زیاد کردن ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

زیاد کردن قیمت لوازم خانگی در سال آینده

زیاد کردن قیمت لوازم خانگی در سال آینده

عبارات مهم : ترکیه

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از زیاد کردن ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

محمدرضا دیانی امروز (سه شنبه) در نشستی خبری در پاسخ به ایسنا مبنی بر قیمت لوازم خانگی در سال آینده، اظهار کرد: هر چند در امسال رشد خوبی در تولید لوازم خانگی داشتیم ولی تقاضای عقب ماندگی در این حوزه همچنان وجود دارد و به علت وابستگی مواد اولیه به قیمت ارز شرایط مان بسته به وقت عوض کردن می کند.

وی ادامه داد: جهت اینکه بتوانیم نسبت به سال گذشته سهم مواد خود را در قیمت تمام شده است داشته باشیم، باید سود ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی مدنظر قرار گیرد و با توجه به اینکه در امسال علی رغم شرایط سخت موجود تولیدکنندگان لوازم خانگی با همان قیمت های قبلی کار خود را ادامه داده اند، ۱۵ تا ۲۰ درصد نسبت به قیمتی که باید در بازار داشته باشیم عقب هستند و به طور حتم با توجه به شرایط سخت موجود این استمرار ادامه نخواهد داشت و با شروع سال آتی شاهد رشد قیمت در این حوزه خواهیم بودیم.

زیاد کردن قیمت لوازم خانگی در سال آینده

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا مبنی بر اینکه معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی از ابتدای سال آینده و به صورت مادام خبر داده هست، تصریح کرد: در این رابطه هیچ گونه مشورتی با ما صورت نگرفته و از آن بی اطلاعیم.

دیانی در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی به گونه ای است که اگر عزم ملی نداشته باشیم؛ پرسشها حل نخواهد شد. دور تسلسل در اقتصاد کشور عزیزمان ایران به وجود آمده و حل آن نیازمند به یک عزم ملی با نگاهی تفاوت دارد تا اصلاح امور صورت گیرد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از زیاد کردن ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

وی همچنین با انتقاد از واردات بعضی کالاها از کشورهایی نظیر کره جنوبی و ترکیه اظهار کرد: با توجه به اینکه ما به ترکیه مواد اولیه می فروختیم آنها جهت این واردات تعرفه گذاشته و ما را محدود کرده اند و اجازه نمی دهند که همچون گذشته به این کشور صادرات داشته باشیم.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ادامه داد: نمی دانم به چه علت کالاهای بادوامی که کالای پایه نیز محسوب نمی شوند و نیز کالاهای لوکس از ترکیه وارد می شوند، این کالاها از ارزش افزوده بالایی برخوردارند و علت واردات آنها مشخص نیست. این در حالی است که ما جهت واردات این کالاها تعرفه ترجیحی در نظر گرفته ایم و به آنها امکان ورود داده ایم در حالی که ترکیه ای ها حتی واردات پتروشیمی از کشور عزیزمان ایران را به کشورشان محدود کرده اند.

کره ای ها ۲ سال ما را بازی داده اند

زیاد کردن قیمت لوازم خانگی در سال آینده

دیانی با تاکید بر اینکه سیاست های وارداتی ما متناسب با شرایط پیرامونی نیست، یادآور شد: کره ای ها با ما شش میلیارد دلار فاینانس امضا کرده اند و دو سال است که ما را بازی می دهند. آیا نباید جلوی واردات از کره گرفته شود، آنها هر سال شش – هفت میلیارد دلار واردات به کشور عزیزمان ایران دارند ولی هیچ اقدامی در ارتباط با فاینانس ها نداشته اند و جهت ما بازی به راه انداخته اند. علاوه بر این ترکیه ای ما را در شرایط مشکل قرار داده اند در حالی که ما هرگز چنین تصمیم متقابلی را در قبال آنها اتخاذ نکرده ایم.

وی با بیان اینکه صنعت به شدت دچار بحران و آسیب در بخش نقدینگی هست، گفت: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که نمی توانیم بانک ها را نیز سرزنش کنیم. همه با هم گرفتار شده است ایم و نمی توانیم به بانک ها زور بگوییم. در حال حاضر قدرت خرید مردم تضعیف شده است و تصمیمی در ارتباط با زیاد کردن توان قدرت خرید و توان تولید داخل گرفته نمی شود. به طور حتم عملیاتی شدن تصمیماتی نظیر کارت اعتباری خرید کالای ایرانی و نیز ارائه تسهیلات به بخش تولید می تواند کمک کننده باشد ولی فعالیت های درخوری صورت نگرفته است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از زیاد کردن ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه به حوزه صنعت توجه نمی شود، اظهار کرد: زمانی که سفته بازی صورت می گیرد، پول های سرگردان به سمت دلار هجوم می آورند. به طور حتم اگر حرکتی در بخش اقتصادی نداشته باشیم، در آینده باید منتظر ریزگردهای آزاردهنده ای باشیم که منافع ملی و حیات اقتصادی ما را به مخاطره می اندازد.

واژه های کلیدی: ترکیه | واردات | وارداتی | سال آینده | لوازم خانگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs