نظر دادن پلاسکو بازسازی ساختمان اخبار اجتماعی

نظر دادن: پلاسکو بازسازی ساختمان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعتراض کسبه ساختمان پلاسکو و توضیح بنیاد مستضعفان

دیروز و امروز کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو برابر ساختمان بنیاد مستضعفان و دادستانی تجمعات اعتراضی کردند تا به گفته خودشان “تکلیف‌شان هر چه سریع‌تر مشخص شود و ب

اعتراض کسبه ساختمان پلاسکو و توضیح بنیاد مستضعفان

اعتراض کسبه ساختمان پلاسکو و توضیح بنیاد مستضعفان

عبارات مهم : پلاسکو

دیروز و امروز کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو برابر ساختمان بنیاد مستضعفان و دادستانی تجمعات اعتراضی کردند تا به گفته خودشان “تکلیف ارزش هر چه سریع تر مشخص شود و بدانند چه وقت و چگونه واحدهای تجاری خود را در ساختمان بازسازی شده است پلاسکو تحویل می گیرند”. ولی مدیر بنیاد مستضعفان به ایسنا گفت: مرجعی که می تواند سرقفلی هایی ساختمان پلاسکو و صاحبان آن را به بنیاد معرفی کند، مرجع قضایی هست.

به گزارش ایسنا، روز گذشته بعضی از کسبه ساختمان پلاسکو که واحدهای آنها در قسمت تخریب نشده این ساختمان تجاری قدیمی قرار دارد، نسبت به مسئولان بنیاد مستضعفان اعتراض کردند و خواهان استرداد این واحدها و ادامه کار در آنجا شدند که البته آسیب دیدگان ساختمان پلاسکو که مغازه ارزش با آن اتفاق تلخ فرو ریخت در این تجمع حضور نداشتند و امروز در برابر ساختمان دادستانی اعتراض خود را اعلام کردند.

اعتراض کسبه ساختمان پلاسکو و توضیح بنیاد مستضعفان

البته به گفته یکی از نمایندگان کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو، علت تجمع آنها بیانات ضد و نقیض معاون بنیاد مستضعفان و تاخیر در بازسازی ساختمان پلاسکو بر خلاف وعده های مدیر بنیاد مستضعفان است.

نماینده کسبه آسیب دیده پلاسکو در این باره به ایسنا گفت: مدیر بنیاد مستضعفان در همان وقت که کسبه ساختمان پلاسکو منتظر تعیین وظیفه خودشان بودند اعلام کرد” ۳۰ خردادماه عملیات بازسازی ساختمان پلاسکو شروع می شود” ولی هم اکنون آخر شهریور را به ما اعلام کرده اند. از سوی دیگر معاون بنیاد مستضعفان در این زمینه خطاب به کسبه ساختمان پلاسکو اعلام کرده که “تکلیف سرقفلی کسبه ساختمان پلاسکو در مراجع قضایی مشخص می شود”، در حالی که این آسیب دیدگان همگی به بنیاد مستضعفان اعتماد کرده اند، چراکه پیش از این از سوی رییس بنیاد مستضعفان اعلام شده است بود “شرف بنیاد و مسئولان آن در گرو بازسازی ساختمان پلاسکو است” ولی این بیانات با صحبت های اخیر معاون بنیاد مستضعفان تناقض دارد.

دیروز و امروز کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو برابر ساختمان بنیاد مستضعفان و دادستانی تجمعات اعتراضی کردند تا به گفته خودشان “تکلیف‌شان هر چه سریع‌تر مشخص شود و ب

این انتقادات کسبه ساختمان پلاسکو در حالی مطرح شد که محمد سعیدی کیا – مدیر بنیاد مستضعفان – در این باره به ایسنا گفت: بیانات اخیر معاون بنیاد تناقضی با آنچه در گذشته مطرح شده است بود ندارد و کسبه ساختمان پلاسکو هم نباید دلواپس این پرسشها باشند، آیا که بالاخره یک نهاد و دستگاه باید حق مالکیت و سرقفلی صاحبان این واحدهای تجاری را مشخص کند که بعد از بازسازی ساختمان پلاسکو و به محض تایید از سوی دستگاه قضایی، واحدهای مذکور به صاحبان سرقفلی واگذار می شود.

حال باید دید که تجمعات اعتراضی دیروز و امروز که هر یک بخشی از کسبه ساختمان پلاسکو را مشمول بر می شد، نشان دهنده اختلاف بین پلاسکونشینان است یا اینکه همه این کسبه دنبال یک نتیجه و آن هم تعیین وظیفه آینده پلاسکو به عنوان سهامداران آن هستند.

به گزارش ایسنا، ساختمان ۵۰ ساله پلاسکو که ۳۰ دی ماه پارسال طی چند ساعت آتش گرفت و فروریخت، در چند روز خاموش شد و در چند ماه اسکان حدود 600 کسبه آسیب دیده در مجتمع نور به طول انجامید. در جریان این اتفاق تلخ مالک مهم این ساختمان وعده داد که بعد از دریافت مجوز و پروانه ساخت دو ساله این ساختمان تجاری را خواهد ساخت ولی به نظر می رسد مشخص نیست بازسازی آن از نظر چگونگی و بازه زمانی آن چند سال وقت می برد، آیا که هنوز نه تنها پروانه ساخت آن صادر نشده بلکه نتیجه های مذاکرات اولیه جهت بازسازی این ساختمان تجاری قدیمی از نظر تعداد طبقات هم مشخص نیست.

واژه های کلیدی: پلاسکو | بازسازی | ساختمان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs